EDUCA MAGAZÍN

Objednat EDUCU

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Vyberte možnost
Edit Template

Po stopách online příběhů

Nadace O2 přináší v rámci projektu O2 Chytrá škola novou interaktivní online hru NetKnights. Ta kromě základů bezpečného chování na internetu, problematiky fakenews nebo kyberšikany hravou formou učí, jak moc je důležité dbát také na digitální zdraví. Hra je přístupná zdarma a mohou se jí účastnit hráči starší osmi let, a to jak ve verzi pro jednotlivce, dvojice nebo i pro skupiny až třiceti hráčů.

Ať už děti, rodiče, pedagogové nebo senioři, nástrahám internetu může čelit kdokoli. Je důležité zůstat v obraze a neustále získávat nové vědomosti, jak se pohybovat v online světě bezpečně. Nadace O2 proto společně s partnery přichází s novinkou – online hrou NetKnights, která zábavnou formou edukuje veřejnost. „Tato hra je dalším posunem v rámci našeho programu O2 Chytrá škola. Právě osvěta a hravá forma, kterou NetKnights přináší, bude jistě cenným nástrojem nejen pro školy, které díky ní mohou zpestřit výuku, ale pro každého, kdo chce držet krok s moderními technologiemi a zároveň se jimi nechce nechat ovládat,“ říká Dominika Herdová, ředitelka Nadace O2.

Cílem hry je zvítězit nad Zlounem a stát se díky znalostem hrdinou internetu. Samotné prostředí hry je přehledné a intuitivní – hráč nejprve hodí kostkou a pak odpoví na otázku týkající se bezpečnosti na internetu, digitálního zdraví nebo třeba kyberšikany. A podle správnosti se k cíli buď přiblíží nebo se od něj naopak vzdálí.

Hru si může zahrát jednotlivec, dvojice nebo skupina až třiceti účastníků. NetKnights je tak ideální nejen pro domácí hraní, ale je vyvinuta i pro zpestření školní výuky, kdy si proti sobě může zahrát klidně celá třída.

Nadace O2 spolupracovala na vývoji NetKnights se společností VISUALIO s. r. o. Právě ta se postarala o kompletní technické zajištění i vizuální přitažlivost. „Naši programátoři brali celou hru jako své dítě. Pomohli jí na svět a dali jí veškerou pozornost a smysl pro logiku. Výsledkem je výjimečný a vizuálně atraktivní projekt, který se zcela vymyká našim běžným projektům,“ popisuje Adam Altmann, Managing Director ze společnosti VISUALIO s.r.o.

NetKnights si mohou zájemci zahrát na počítači, tabletu, chytrém telefonu. Dostupná je nově i v rámci ÁMOS vision, což je síť dotykových informačních panelů na základních a středních školách, a nově i v domovech pro seniory„Jelikož obsah na Ámoskách zaměřujeme na podporu vzdělávání, prevenci a osvětu hravou formou, novinka Nadace O2 v podobě NetKnights do našeho konceptu perfektně zapadá. Proto jsme se rozhodli ji na všech 450 panelech nasadit zdarma. Věřím, že bude žáky, rodiče i seniory nejen bavit, ale že předá i tolik potřebnou osvětu a otevře téma online bezpečí včetně zdravého přístupu k technologiím i mezi lidmi, kteří se o to dosud nezajímali,“ komentuje Richard Prajsler, jednatel společnosti inpublic group s.r.o. 

Hru si mohou vyzkoušet i návštěvníci plzeňské Techmania Science Center. V rámci výstavy je k dispozici právě na zmíněném dotykovém panelu ÁMOS vision.

https://www.o2.cz/spolecnost/tiskove-centrum/stante-se-online-rytirem-ve-hre-netknights-nova-hra-nadace-o2-uci-bezpecnemu-chovani-v-digitalnim-svete

POSLEDNÍ ČÍSLO

Snímek obrazovky 2024-06-17 v 7.13.35

Kontakty

info@educamagazin.cz

Letohradská 803/24
Praha 7 - Holešovice, 170 00

kde koupit ?

zde na webu
www.educamagazin.cz
© 2023 vytvořeno Higuera web