EDUCA MAGAZÍN

Objednat EDUCU

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Vyberte možnost
Edit Template

Radost z učení

Pro Markétu Trojkovou je práce zábavou, svou energií a nápady posouvá projekt EDUCA magazínu stále blíže lidem co mají učení rádi, sledují nové trendy a chtějí od vzdělávání něco víc.

Snažíte se podporovat vzdělávání a přinášet do něj radost. Co vás k tomu tématu přivedlo?

Celý život se moc ráda učím nové věci ať už se jedná o praktické dovednosti nebo znalosti. Všimla jsem si, že u nás není magazín, který by témata okolo vzdělávání přinášel v hezké, zábavné a čtivé formě… a proto vznikl EDUCA Magazín – magazín pro všechny co se rádi učí novým věcem.

Aktuální číslo je zaměřené na sport. Na toto téma jsem se velice těšila, protože jsem se od dětství věnovala aktivně sportu i na závodní úrovni. Dnes už nezávodím, ale dodnes denně sportuji, nejraději jezdím na koni, běhám, cvičím pilátes a hlavně denně „musím“ chodit na dlouhé procházky po horách nebo ve městě se svým pejskem Johankou. Díky sportu jsem získala spoustu přátel, kteří mi zůstali na celý život, ale taky nějaké zdravotní úrazy, které mám také na celý život, a to vše jsme v novém čísle Educa magazínu probírali se sportovci, kouči, fyzioterapeuty nebo výživovými poradci.

Stojíte za projektem magazínu o vzdělávání – EDUCA. Jaké má ambice a kdo jsou vaši čtenáři?

EDUCA má ambice vzdělávat zábavnou formou, je to magazín pro celou rodinu. V Educe se pokaždé dozvíte něco nového, a to nevtíravou a hezkou formou, což je super. Naším cílem je, aby si v magazínu našli svůj článek děti, adolescenti, rodiče i prarodiče. Vím, že našemu nejmladšímu „čtenáři“ je rok a půl, a to díky krásným ilustracím, které Educa má. A tomu nejstaršímu je devadesát, to je moje babička.

V čem je EDUCA výjimečná? Kde cítíte největší potenciál?

Na českém trhu doposud chyběl magazín, který by byl o vzdělávání a zároveň vypadal vzdušně, moderně a z 21 století. Educu prostě chcete mít na konferečním stolku nebo v kanceláři. Viděli jste ty ilustrace, za kterými stojí Jiří Jaroš? Pokaždé přichází s něčím novým. Každé vydání díky němu zažíváme nové dobrodružství. Zároveň všechny články, i když jsou plné informací, tak se tak krásně a s lehkostí čtou. Myslím si, že náš největší potenciál je ve školách. Educa Magazínem chceme školy spojovat
a zároveň vytvářet krásné konkurenční prostředí, aby školy měly motivaci být lepšími, než ty o kterých zrovna v Educe píšeme.

Co by se podle vás mělo na českém vzdělávacím systému změnit?

Myslím si, že by školám prospělo, kdyby se nebály občas vystoupit ze školních osnov, udělat pro své studenty trošku více a ukázat jim, jak to funguje v praxi. Nejsem učitelka, nemám ani žádné pedagogické vzdělání, ale z vlastní zkušenosti vím, že nejvíce jsem se naučila, když jsem zažila situace a příklady přímo v praxi.

Když si vzpomenete na své osobní zkušenosti ze škol, na kterých jste studovala v Čechách i v zahraničí. Které zážitky vás formovaly nejvíce?

Určitě mě nejvíce ovlivnilo studiu ve Švédsku. Byl to velký střed s realitou . Když jsem odjížděla, tak jsem si myslela, že umím anglicky, což se hned ukázalo, že to tak není. Nicméně po 2 týdnech jsem se začínala rozmlouvat, začala si dělat mezinárodní kamarády, reagovat v hodinách a semestr jsem dokončila s největším počtem kreditů, který zahraniční student mohl dosáhnout. Asi tomu pomohlo i to, že v zimním semestru bylo světlo 4 hodiny denně a venku přes den i -20C, takže jsem většinu dne trávila v ve škole, v knihovnách a pak ve fitcentru s kamarády. Další mé cesty jako studium v Řecku nebo na Maltě už byly v porovnáním se Švédskem zábava.

Inspiruje se váš magazín i vzděláváním v jiných zemích?

Ano velmi! V EDUCA Magazínu v každém čísle představu- jeme školy ze zahraničí a náš redakční tým se snaží zjistit, jak to u nich funguje. Vytváříme tím i portfolio pro možné budoucí studenty. Dnes je možné studovat kdekoliv a tře- ba někomu naše články přinesou inspiraci, dodají odvahu a nebo pomůžou v rozhodování.

Co by měl podle vás umět dobrý učitel, lektor?

Zaujmout studenty, ať je to ve škole nebo na volnočaso- vém kurzu kreslení…

Kam byste chtěli v budoucnu dojít? Jaké máte plány?

Chtěla bych, aby se EDUCA Magazín objevoval stále ve více domácnostech, kancelářích a školách a stal se součástí jejich knihoven, protože velkou výhodou našeho magazínu je, že nestárne. I když vycházíme čtvrtletně, tak články v EDUCA jsou nadčasové, některé z nich jsou aktuální i roky. Konkrétně pravidelné rubriky s odborníky z různých oborů, jako je například logopedická klinika, psychologové, vědci, umělci a koučové z různých odvětví.

EDUCA se často objevuje také na akcích, které jsou nějakým způsobem spojeny se vzděláváním. Jak si je vybíráte a která to byla naposledy?

Naší poslední akcí byla konference Mouvo, která je za- měřená na digitální komunikaci, grafiku, technologii a to se k Educa Magazínu, krásně hodí. Vždy vybíráme akce, do kterých se magazín hodí, jak grafickou tak obsahovou stránkou. Chceme akce, které obohatí i naše čtenáře a můžeme o nich napsat zajímavý článek.

Aktuální EDUCA je zaměřená na SPORT. Na jaké téma se můžeme těšit v letním čísle?

Jak jsem se již zmínila, téma sport je mi velice blízké, ale nedá se sportovat každý den a na stejném místě, proto v dalším čísle se bude cestovat, což je u mě druh odpočinku a nebo čas pro nalezení nových sportovních koníčků. Nové číslo vyjde v červnu a to je ideální čas na cestování. Už teď se na něj moc těším!

 

POSLEDNÍ ČÍSLO

Snímek obrazovky 2024-06-17 v 7.13.35

Kontakty

info@educamagazin.cz

Letohradská 803/24
Praha 7 - Holešovice, 170 00

kde koupit ?

zde na webu
www.educamagazin.cz
© 2023 vytvořeno Higuera web